Шкіряні вироби користуються популярністю завдяки своїй відмінній якості та довговічності. Красива шкіряна сумка є ознакою високого соціального статусу та вказує на добрий смак свого власника. Незважаючи на надійність, шкіряні сумки та гаманці потребують правильного догляду, про який ми поговоримо у цій статті.


Як правильно зберігати шкіряні сумки?

Якщо сумка або гаманець зі шкіри довгий час не носити, то виробу необхідно забезпечити відповідні умови зберігання. Насамперед, це стосується спеціальних мішечків, які продаються разом із сумкою. Якщо такого немає, то натомість можна використовувати картонну коробку або мішок, виготовлений з натуральних матеріалів. Для захисту виробу від деформації та збереження форми, сумку слід наповнити зім'ятими газетами. Її краще зберігати в приміщенні, що добре провітрюється. Щоб шкіра не потемніла і не зіпсувалася, її слід помістити у темне та сухе місце. Найкращим варіантом є шафа.

При тривалому зберіганні виріб зі шкіри слід час від часу діставати і обробляти спеціальними засобами, не забуваючи при цьому ретельно очищати від пилу. Оптимальною для зберігання шкіряної сумки або гаманця температурою є 20-22 градуси, при цьому вологість повітря не повинна перевищувати 50%.

Не можна залишати сумку на сонячному місці, оскільки вона може втратити свій натуральний колір. Керуючись цими правилами зберігання шкіряних виробів, можна значно продовжити їх експлуатаційний термін. Купити жіночу сумку італійського виробництва пропонує за вигідною вартістю інтернет-магазин Galantereya.com.ua, де представлений широкий вибір шкіргалантереї від провідних брендів.

Як очистити шкіряну сумку від забруднень?

На відміну від штучної, натуральна шкіра має стійкість до вологи і добре зберігає тепло, але через деякий час вона може потемніти і забруднитись. Догляд за виробами, виготовленими зі шкіри, відрізняється залежно від способу її обробки. Так, шкіряні сумки бувають:

  • лаковими;
  • матовими;
  • гладкими;
  • шорсткими;

Кожен із вищеперелічених видів має свій ступінь маркості. Гладку шкіру протирають ганчіркою з м'яким ворсом або ватним диском, який потрібно трохи змочити в мильному розчині. Сушити виріб слід природним шляхом. Для того, щоб сумка мала неповторний блиск, її натирають гліцерином.

Сумки, виготовлені із шкіри, слід чистити губкою, попередньо змоченою в теплій мильній воді. Якщо вона сильно забруднена, то воду можна додати нашатирний спирт. Після цього виріб слід протерти насухо і залишити для просушування. Чищення шкіряної сумки зазвичай починається з підкладки, для чого використовують вологу серветку. Верх виробу очищається мильним розчином, в який потрібно додати ½ чайної ложки нашатирного спирту на 250 мл води.

Обробка спеціальними засобами

Обробка дозволяє не лише повернути виробу його первісний зовнішній вигляд, а й захистити від негативного впливу ззовні. Для маскування подряпин, слідів зносу та потертостей, шкіряну сумку слід протирати відновлюючим просоченням для шкіри, замість якої підійде і спеціальний крем. Для захисту від негативної дії вологи шкіряні вироби обробляються водовідштовхуючими засобами. Їх можна купити у спеціалізованих магазинах із продажу шкіргалантереї.

Що стосується гаманців зі шкіри, то вони практично не потребують захисної обробки, тому що постійно знаходяться всередині сумки. Для надання блиску і маскування подряпин їх можна протирати відновлюючим кремом або спеціальним просоченням.

Лаковані жіночі клатчі та сумки потребують особливого догляду:

  • забороняється протирати звичайним та жирним кремом для шкіри;
  • потрібний температурний режим становить від -10 до +25 градусів;
  • для видалення пилу використовується антибактеріальна серветка;
  • для захисту шкіри від розтріскування її слід обробляти спеціальними засобами.

Загальні правила догляду

Ці правила є спільними для всіх видів шкіргалантереї та дозволяють продовжити термін придатності виробів:

  1. Заборонено зберігання в поліетиленових пакетах, тому що від нестачі вологи та повітря матеріал тріскається.
  2. Щітки з грубим ворсом можуть подряпати шкіру, тому їх не можна використовувати.
  3. Для видалення бруду та пилу підходять виключно перевірені способи та спеціальні засоби. До категорії «заборонених» відносять: ацетон, бензин та рідина для зняття лаку, які завдадуть шкоди шкіряному виробу та зіпсують його зовнішній вигляд.
  4. По можливості будь-які забруднення слід видаляти заздалегідь.
  5. Шкіряна сумка не повинна повністю промокати. Якщо цього не вдалося уникнути і сумка таки намокла, то перед природним сушінням її потрібно наповнити газетою або папером для збереження форми. Шкіру не можна сушити з допомогою штучних джерел тепла.
  6. Якщо на сумці з'явилася пляма що важко виводиться, то виріб краще здати в хімчистку. Для того, щоб видалити жирну пляму самостійно, слід посипати це місце сіллю або крохмалем і залишити на півгодини. Після цього очистити м'якою щіточкою. Усі маніпуляції слід проводити вкрай обережно, щоб не пошкодити верх сумки.

    Висновок

    Шкіряні жіночі сумки з Італії, незважаючи на свою відмінну якість, також потребують продуманого догляду, що є запорукою довговічності та привабливого зовнішнього вигляду. Проводити чистку від пилу та обробку спеціальними засобами для шкіри слід не частіше одного разу на тиждень.